Contact: ✉ info@brabon.org , 📞 +353 (0)87 383 5043

Makine mühendisliği danışmanlığı

rotating machinery shafting failure damage root cause analysis alignment measurements calculations mechanical engineering consultancy

Makine mühendisliği danışmanlığı

Brabon Mühendislik Hizmetleri’ne ayda 1000’den fazla ziyaretçiyle katıldığınız için teşekkür ederiz.

% 110 hizmet veren küçük bir şirket

Dönen makine sorunlarını anlamak ve çözmek için uzman teknik mühendislik yardımı sağlayan bir danışmanlık. Denizcilik ve enerji sektörlerindeki Operatörlere / Sahiplere hizmet vermek.

Hizmetler arasında; her türlü ana ve yardımcı mekanik makine üzerinde arıza / hasar inceleme incelemeleri, gemi sevk şaftı hizalama ölçümleri / hesaplamaları, gerinim ölçer ölçümleri ve ayrıca mühendislik değerlendirmesi / tasarımı. Brabon Mühendislik Hizmetleri, herhangi bir makine üreticisinden veya tersaneden bağımsızdır.

30 yılı aşkın deneyim derinliği, akademik bilgi ve gelişmiş araçlarla Brabon Mühendislik Hizmetleri, zor durumları anlamanıza ve çözmenize yardımcı olabilir. Pek çok zorlu projeyi üstlendiğim için, makine probleminizin temel nedenini belirleme ve düzeltmeye yardımcı olma azmine ve cesaretine sahibim.

Küçük bir mühendislik danışmanlığı olarak gereksinimlerinize esnek davranıyoruz. Çalışma süresine odaklanan, beklemeye veya seyahate odaklanan ücretlerimizde gereksiz genel giderler de yoktur. Brabon Mühendislik Hizmetleri, paranın karşılığını daha büyük bir şirketten daha iyi sağlayabilir.


Teknik mühendislik hizmetleri

 • Son derece disiplinli bir mantık süreci kullanarak dönen makinelere mekanik hasar / arızanın temel neden analizi. Örnekler arasında; dizel motorlar, şaft hattı yatakları, şaft dinamiğinin şüpheli uyarımı veya yağlama yağı / soğutma sistemleriyle ilgili sorunlar. Etkili bir soruşturma, başka olayları önlemek ve başarısızlıkla ilişkili toplam maliyetleri birleştirmekten kaçınmanın yoludur.
 • Yatak yükü dağılımının ayrıntılı gemi şaftı hizalama modellemesi / tasarım hesaplamaları. Gelişmiş modelleme / analiz araçlarını ve tekniklerini içerir.
 • Gelişmiş araçlar ve teknikler kullanılarak sevk şaftı hizalama ölçümleri ve değerlendirmeleri. Tatmin edici hizalama, maksimum rulman ömrü (güvenilirlik) için temeldir. Görevler şunları içerir:
  • Taylor-Hobson mikro hizalama teleskopu ve hedefleri kullanarak delik hizalama ofsetleri. Deneyimler, Taylor-Hobson optik kitinin lazer hizalamaya göre eksiksiz bir sistem olarak üstün olduğunu göstermiştir. İşlem sonrası görüntü analizi / ölçeklendirme, 0.01 mm’den daha iyi bir doğruluk sağlar.
  • Gerinim ölçer yük hücresi ve bilgisayar veri kaydı ile yer değiştirme dönüştürücüsü kullanarak şaft krikosu ile yükleri taşır. Jacking verilerinin otomatik analizi.
  • Ana motor, krank mili krikosu ile ana yatak yükleri. Motor krank gövdesi sapma ölçümleri.
  • Elastik kaplinlerin ve kardan millerinin hizalama / ofsetlerinin ölçülmesi. Bağlanmamış şaft bölümlerinde boşluk ve sarkma (ön hizalama).
  • Mil hattı eğilme gerinimlerine göre yatak yükleri (gerinim ölçerler). Erişilebilir açıklıkların ötesinde yatak yükleri elde etmek için gelişmiş analiz teknikleri uygulanır.
  • Ölçülen yatak yüklerinin değerlendirilmesi / yorumlanması (tasarıma karşı).
  • Optimize edilmiş yerel hizalama ve şaft hattı yatak yük dağılımı için yatak ofset ayarlamalarının ve tahmini yük değişikliklerinin hesaplamaları.
  • Yatak hasarının risk değerlendirmesini sağlamak için (kıç tüp) yatak çalışma ve durum izleme verilerinin gözden geçirilmesi.
 • Gerinim ölçer ölçümlerinin yanı sıra gerilme / uygulanan kuvvet hesaplamaları. Bileşenler / yapı açık havada olabilir. En iyi uygulama, en iyi kalitedeki sayısallaştırıcılar / ölçüm cihazları ile birlikte gösterge konfigürasyonlarında / kurulumlarında uygulanır. Eksiksiz ölçüm sistemleri ayrıca göstergelerden gösterge cihazına veya izleme sistemi arayüzüne kadar tedarik edilebilir.
 • Mühendislik hesaplamaları, matematiksel modelleme ve tasarım. Örnekler arasında; klasik mekanik, boru sistemleri, sonlu eleman modelleme, veri analizi (Scilab / Python kullanarak) ve CAD çizimleri.
 • En yüksek standartta resmi yazılı raporların hazırlanması.

Açıklanamayan bir makine hasarı sorununuz mu var?
Brabon Mühendislik Hizmetleri, başka olayların önlenmesine yardımcı olmak için kapsamlı bir araştırma yapacaktır.

Tartışma çağrısı: +353 87 383 5043
Teklif için e-posta: info@brabon.org
İletişim sayfamız üzerinden bir mesaj gönderin
LinkedIn‘de Bağlanın

“Öğrenen ama düşünmeyen kaybolur! Düşünen ama öğrenmeyen büyük tehlike altındadır.” Confucius


rotating machinery shafting hydrodynamic bearing failure damage root cause analysis ship shaft alignment measurements calculations mechanical engineering consultancy
Bramble

Bu site, cihazınızda çerezler depolar. Bu çerezler, web sitemizle etkileşiminiz hakkında bilgi toplamak ve sizi hatırlamamıza izin vermek için kullanılır. Bu bilgileri, web sitesi ziyaretçilerimiz hakkındaki ölçümler ve analizlerin yanı sıra tarama deneyiminizi iyileştirmek ve özelleştirmek için kullanırız.

Brabon Engineering Services Limited, consultant engineer and director Brett Weintz, registered in Republic of Ireland No 641365